Aktualności

Przejdź do strony - 1234567891011121314151617181920212223

TURNIEJ W PŁOCKU I GDAŃSKU 2021

Walczyliśmy w Płocku i w Gdańsku.
W Płocku odbył się Międzynarodowy Turniej Judo. W grupie młodzików, nasi reprezentanci spisali się bardzo dobrze przywożąc z Płocka medale. W kategorii 63 kg. bezkonkurencyjna okazała się Amelia Bagniewska, w 52 kg. a na trzecim stopniu podium stanęła Maja Siemieniecka. Wśrod młodzików nie zawiódł Wiktor Suplicki, który z Płocka wrócił ze srebrnym medalem.
Kolejny sukces zanotowała na swoim koncie Marta Mańkowska, która wystartowała w Turnieju Judo w Gdańsku i tam zwyciężając wszystkie swoje walki sięgnęła po złoty medal. Gratulacje!!!!

Zdjecie
Zdjecie

KADRA WOJEWÓDZKA SIERPIEŃ 2021

KADRA WOJEWÓDZKA ZA NAMI
Nasza 15 osobowa ekipa dzielnie szlifowała formę na zgrupowaniu kadry wojewódzkiej. Oprócz treningów na macie i w terenie, zwiedziliśmy "kawałek" naszych pięknych Tatr, podczas wycieczki do Czarnego Stawu Gąsienicowego.Relaksowaliśmy się na Termach w Chochołowie. Teraz kontynujemy treningi w klubie i czekamy na udane walki na zawodach. Hajime...????

Zdjecie

WOREK MEDALI NA OTWARTYCH MISTRZOSTWACH WOJWÓDZTWA W SZUBINA

Nasza ekipa zawojowała Szubin podczas Mistrzostw Województwa. W grupie dzieci świetnie spisali się Marta Mańkowska, która bezkonkurencyjnie zwyciężyła w kategorii 55 kilogramów w tej samej kategorii brązowy medal wywalczył Wiktoria Ryfka. Wśród chłopców w świetnym stylu zwyciężył Julian Suplicki w kategorii 72 kg, rozstrzygając wszystkie swoje pojedynki przed czasem. W kategorii 46 kilogramów bardzo dobrze walczył Piotr Wiwatowski, który wszystkie swoje walki eliminacyjne zwyciężył przed czasem, przegrywając tylko walkę finałową i ostatecznie plasując się na drugim miejscu. Po zakończeniu walk dzieci do boju stanęli nasi młodzicy. Bezkonkurancyjni okazali się Miłosz Zieliński w kategorii 66 kilogramów, Mateusz Rek Morawski 73 kg., Wiktor Suplicki 81 kg.Wszyscy wrócili do Torunia ze złotymi medalami. Na drugim stopniu podium stanął Antoni Jędrzejewski .Wszyscy chłopcy stoczyli świetne pojedynki, zademonstrowali ciekawe akcje zarówno w stójce jak i parterze. Nie gorsze były nasze młodziczki, które w swoich kategoriach nie dały szans rywalkom. Kategorię 63 kg. zwyciężyła Amelia Bagniewska a w kategorii 48 kilogramów finał należał do dwóch naszych zawodniczek Maji Siemienieckiej i Marty Mańkowskiej. Niestety Marta, przez kontuzję, nie mogła zawalczyć w finale i tym samym zajęła drugie miejsce. Dziewczęta podobnie jak chłopcy pokazały klasę i wykonały wiele ciekawych akcji technicznych. Brawo KODOKAN!!!

Zdjecie
Zdjecie

MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW W WARSZAWIE CZERWIEC 2021

Bardzo blisko medalu na MP był Jakub Nowakowski w wadze do 100 kg., który ostatecznie zakończył Mistrzostwa na piątym miejscu. Mimo debiutu w nowej grupie wiekowej i wagowej Kuba walczył bardzo dobrze zwyciężając w świetnym stylu dwie z trzech walk eliminacyjnych. Pojedynek o brązowy medal pozostawia duży niedosyt ponieważ Jakub przegrał po kontrowersyjnej decyzji sędziów. Brawo Kuba!!!

Zdjecie

Baltic Cup Gdynia maj 2021

W Gdyni odbył się turniej, w którym startowali zawodnicy w różnych grupach wiekowych. Pierwszego dnia odbył się ogólnopolski turniej dzieci, w którym w znakomitym stylu zwyciężyła Marta Mańkowska, wygrywając zdecydowanie wszystkie swoje pojedynki w kategorii do 48 kilogramów. W grupie chłopców na drugim stopniu podium stanął Julian Suplicki, który bardzo dzielnie zmagał się w kategorii do 73 kg. Kolejny dzień były to zmagania zaliczane do Pucharu Polski Młodziczek i Młodzików, w których bardzo dobrze zaprezentowała się Amelia Bagniewska. Amelia zdecydowanie przeszła przez walki eliminacyjne i walkę półfinałową, przegrała jedynie, po wyrównanym boju, walkę finałową i ostatecznie przywiozła z Gdynii srebrny medal w kategorii do 63 kg.Wielkie gratulacje!!!

Zdjecie
Zdjecie
Zdjecie

ELIMINACJE DO OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY

Czworo naszych zawodników wywalczyło awans do OOM, która odbędzie się pod koniec czerwca. Byli to: Bartek Wiwatowski, który zwyciężył w swojej kategorii do 55 kg., Sergiusz Stańczewski (srebrny medal) oraz Konrad Borysiak (brązowy medal), obaj w kategorii do 66 kg. a także Weronika Dąbrowska, która była piąta. Blisko awansu były też Amelia Sadowska i Julia Osowska, obie wywalczyły piąte miejsca. Gratulacje dla naszej ekipy!!!

Zdjecie

Odeszła...

Odeszła od nas nasza zawodniczka, koleżanka, WIELKA WOJOWNICZKA na tatami, Liwia Ługowska, brakuje słów...
SPOCZYWAJ W POKOJU...
Wyrazy współczucia dla bliskich

Zawodnicy i trenerzy Kodokanu

Zdjecie

Kodokan z workiem medali Copernicus Cup w Toruniu maj 2021

W Toruniu odbył się Copernicus Cup Młodzików i Juniorów Młodszych. Nasi zawodnicy spisali się wyśmienicie kilkunastokrotnie stając na podium w obu grupach wiekowych. W grupie młodzików nie dały szans rywalkom Amelia Bagniewska i Marta Mańkowska, na drugim stopniu podium stanęli Miłosz Zieliński, Adrian Żak, Mateusz Rek-Morawski natomiast brązowe medale wywalczyli Ernest Jankowiak i Maja Siemieniecka. W grupie juniorów młodszych bardzo ucieszył nas klubowy finał w kategorii 66 kilogramów. Złoty medal wywalczył Sergiusz Stańczewski a srebrny Konrad Borysiak. Poza tym na najwyższym stopniu stanęli Amelia Bagniewska oraz Mateusz Rek-Morawski, którzy wcześniej wywalczyli już medale w młodszej grupie wiekowej, a medal brązowy wywalczył Bartek Wiwatowski. Wielki gratulacje!!!

Zdjecie
Zdjecie
Zdjecie
Zdjecie

ZAWIESZENIE ZAJĘĆ JUDO

Drodzy Rodzice i Zawodnicy
Musimy zawiesić wszystkie treningi na dwa tygodnie. Pamiętajcie jednak , żeby trenować indywidualnie w miarę możliwości, każde ćwiczenia są bardzo ważne. Mamy nadzieję, że po 9 kwietnia wrócimy do treningów. Zgodnie z opublikowanym Rozporządzeniem Rady Ministrów od soboty mogą trenować tylko osoby będące w Kadrze Narodowej lub pobierające stypendia sportowe.
Pozdrawiamy Trenerzy

TRENING Z MISTRZEM PRZEMYSŁAWEM MATYJASZKIEM MARZEC 2021

W Grudziądzu odbył się jednodniowy camp, na którym nie zabrakło zawodników z naszego klubu. Czternastoosobowa ekipa dzielnie trenowała pod okiem piątego zawodnika Igrzysk Olimpijskich Przemysława Matyjaszka, trenera kadry narodowej juniorów młodszych Tomasza Jopka oraz trenerów naszego województwa. Ciekawe ćwiczenia techniki w ne waza i tachi waza z pewnością wzbogaciły umiejętności naszym młodych zawodników. Cykl "Treningów z Mistrzem" ma być kontynuowany więc z pewnością nie był to ostatni trening w tym stylu.