Aktualności

Przejdź do strony - 123456789101112131415161718192021222324


ELIMINACJE DO OGÓLNOPOLSKIEJ OLIPMPIADY MŁODZIEŻY I COPERNICUS CUP W TORUNIU KWIECIEŃ 2022

Dzisiaj startowaliśmy w eliminacjach do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, które w tej grupie wiekowej odbywają się pod nazwą Ogólnopolskia Olimpiada Młodzieży. Po bardzo dobrych walkach start w OOM zapewnili sobie Amelia Bagniewska (63 kg.), Bartosz Wiwatowski (66 kg.), Miłosz Zieliński (73kg.) oraz Adrian Żak (90 kg.) Po turnieju eliminacyjnym na toruńskich matach stanęły nasze młodziczki i młodzicy w turnieju pod nazwą Copernicus Cup.Na najwyższym stopniu podium stanęła Marta Mańkowska w kategorii 52 kg. W tej samej kategorii wagowej trzecia była Maja Siemieniecka a w kategorii 70 kg. srebro wywalczyła Martyna Parchimowicz. W grupie młodzików nie miał sobie równych Yurii Kunets, który zwyciężył w wadze do 81 kg. ,a na trzecim stopniu podium powyżej 90 kg. stanął Mikołaj Brzezicki. Brawo KODOKAN!!!

Zdjecie
Zdjecie
Zdjecie
Zdjecie

Międzynarodowy Wielkopolski Turniej Judo w Suchym Lesie marzec 2022

Nasze młodziczki, młodzicy i juniorki młodsze i juniorzy młodsi wystartowali na turnieju w Suchym Lesie. Bardzo dobrze w tej imprezie spisali się stając na podium wśród młodziczek Marta Mańkowska i Maja Siemieniecka, które spotkały się we wspólnym finale w kategorii 52 kg. Marta wywalczyła złoto a Maja srebro. Wśród młodzików na trzecim stopniu podium stanął Mikołaj Brzezicki. W kategorii juniorek młodszych srebrny medal zawisły na szyi Amelii Bagniewskiej a wśród juniorów młodszych brąz wywalczył Mateusza Rek Morawskiego w kategorii 81 kg. Tuż za podium uplasował się Konrad Borysiak w wadze do 73 kg.

Zdjecie
Zdjecie

Medale na Mistrzostwach Regionu Pomorskiego luty 2022


W Gdańsku odbyły się Mistrzostwa Regionu. Zawodnicy Kodokanu spisali się w tym turnieju bardzo dobrze pięciokrotnie stając na podium. W grupie juniorów nie miał sobie równych Sergiusz Stańczewski w kategorii 66 kg. Wśród juniorów młodszych złoto z Gdańska przywiozła Amelia Bagniewska (kat. 63 kg) oraz Bartosz Wiwatowski w wadze 66 kg. W finale turnieju znalaz się też Mateusz Rek Morawski który wywalczył srebro, na trzecim stopniu podium uplasował się Konrad Borysiak walczący w kategorii 73 kg. BRAWO KODOKAN!!!

Zdjecie

FERIE I PO FERIACH... STYCZEŃ 2022

Mimo, że ferie to odpoczynek od szkoły, ale nie od treningów. Trzon naszej ekipy trenował na zgrupowaniu Kadry Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Poza wylewaniem potu na macie, trenowaliśmy na siłowni i w terenie gdzie towarzyszył nam piękny zakopiański, bardzo śnieżny krajobraz. W wolniejszych chwilach chętni mogli relaksować się śmigając bo stokach na nartach w Białce Tatrzańskiej. Jeden z treningów na macie poprowadziła Nasza Wicemistrzyni Olimpijska Aneta Szczepańska, dziękujemy za cenne wskazówki. Wszyscy mocno się angażowali i z pewnością wiele zyskali na tym zgrupowaniu. Brawo Wy!!!

Zdjecie
Zdjecie
Zdjecie
Zdjecie

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ DZIECI WE WŁOCŁAWKU GRUDZIEŃ 2021

We Włocławku odbył się Mikołajkowy Turniej Dzieci w Judo. Organizatorem była Wicemistrzynii Olimpijska Aneta Szczepańska, która jest trenerką w zaprzyjaźnionym klubie- Olimpijczyk Włocławek. Dla większości naszych zawodników były to pierwsze lub drugie zawody w życiu. Tym bardziej cieszą dobre walki i pierwsze medale. W grupie dzieci młodszych świetnie spisali się , zdobywając złote medale Alan Hildebrandt, Szymon Wojcieszyński, Antoni Kunicki i Jurek Jasiakiewicz, srebrny medal zdobył Michał Ozimkiewicz a brązowy Michał Półkonik. W grupie dzieci starszych też nie zabrakło emocji na najwyższym stopniu podium stanął Tymek Małek, Krystian Sokalski i Piotr Wiwatowski, zakończyli turniej na drugim miejscu. Po raz pierwszy medale wywalczyli uczniowie klasy sportowej o profilu judo, Samanta Szyller, Dawid Latarski, Szymon Jasonek, wszyscy zdobyli srebrne medale, brazowy medal wywalczyła Hania Dołęgowska. Wielkie gratulacje!!!

Zdjecie
Zdjecie
Zdjecie

GWIAZDKOWY TURNIEJ W SZUBINIE GRUDZIEŃ 2021


W Szubinie odbyły się Mistrzostwa Województwa Młodziczek, Młodzików i Dzieci. Nasza młoda ekipa spisała się bardzo dobrze. Na najwyższym stopniu podium stanęli w grupie dzieci Tymek Małek i Wiktoria Ryfka, wśród młodzików najlepszy okazał się Igor Zajączkowski. Srebro z Szubina przywieźli Olimpia Lipińska, Szymon Wojcieszyński i Julek Lubiński(wśród dzieci) oraz Martyna Parchimowicz, Maja Siemieniecka i Mikołaj Brzezicki (młodzicy). Brązowe krążki zawisły na szyjach Michaliny Parchimowicz i Piotra Wiwatowskiego (dzieci). Na piątych lokatach uplasowali się Eryk Hildebrandt i Antoni Lubiński. W zawodach zadebiutowali Hania Dołęgowska, Samanta Szyller, Julia Rumińska, Dawid Latarski i Antek Kunicki, wszyscy sklasyfikowani zostali na piątych lokatach. Dla wszystkich naszych zawodników WIELKIE GRATULACJE. Dodatkowe brawa dla debiutantów, którzy walczyli bardzo dzielnie!!!

Zdjecie
Zdjecie
Zdjecie
Zdjecie

MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZICZEK I MŁODZIKÓW W PILE LISTOPAD 2021


Amelia Bagniewska świetnie spisała się na Mistrzostwach Polski w Pile, na których wywalczyła brązowy medal w kategorii 63 kg. Amelia stoczyła na Mistrzostwach sześć walkach z których pięć w bardzo dobrym stylu rostrzygnęła na swoją korzyść. Wiele emocji przysporzy nam również Miłosz Zieliński startujący w kategorii 66 kilogramów, który ostatecznie zakończył zawody na piątym miejscu. Miłosz bardzo dobrze spisywał się w walkach eliminacyjnych, w których nie powiódł się ćwierćfinał, potem w fazie repasarzowej przegrał dopiero walkę o brąz. Obydwoje naszych wojowników dało z siebie wszystko. Wielkie brawka!!!

Zdjecie

Medale na XIII Memoriale Jigoro Kano w Luboniu listopad 2021


Nasza ekipa stawiła się na starcie silnie obsadzonego turnieju w Luboniu. Na najwyższym stopniu podium stanął w kategorii 34 kilogramy Maciej Osiński, w kategorii U15. Nie zawiodły też dziewczyny, w kategorii 52 kg na trzecim stopniu podium stanęła Marta Mańkowska (U15) a do 63 kilogramów brąz wywalczyła Amelia Bagniewska (U18) Tuż za podium, po dobrych walkach, uplasowali się Maja Siemieniecka i Mikołaj Brzezicki. Brawo

Zdjecie
Zdjecie
Zdjecie

MARTA DRUGA W GDAŃSKU PAŹDZIERNIK 2021

Podczas gdy nasze młodziczki i młodzicy zmagali się w Koszalinie, Marta Mańkowska zaliczyła bardzo udany występ w Gdańsku. Po bardzo dobrych walkach eliminacyjnych znalazła się w finale. Niestety walki finałowej nie udało się zwyciężyć i ostatecznie Marta wróciła z Gdańska ze srebrnym medalem. Brawo Marta!!!

Zdjecie

SUPER WYSTĘP NA MIĘDZYWOJEWÓDZKICH MISTRZOSTWACH MŁODZICZEK I MŁODZIKÓW W KOSZALINIE PAŹDZIERNIK 2021


Świetnie spisali się nasi zawodnicy na Międzwojewódzkich Mistrostwach Młodziczek i Młodzików. Reprezentanci naszego Kodokanu czterokrotnie stawali na najwyższym stopniu podium w swoich kategoriach wagowych. Swoim rywalom nie dali szans Martyna Parchimowicz, Amelia Bagniewska, Miłosz Zieliński, Wiktor Suplicki. Srebrne medale przywieźli z Koszalina Mikołaj Brzezicki i Adrian Żak a brązowy Maja Siemieniecka. Tuż za podium znaleźli się Antonii Lubiński i Mateusz Rek Morawski. Wielkie gratulacje!!!

Zdjecie

Przejdź do strony - 123456789101112131415161718192021222324