Aktualności

Przejdź do strony - 123456789101112131415161718192021222324


MIĘDZYNARODOWY MEMORIAŁ JIGORO KANO PAŹDZIERNIK 2023


Czterema medalami zakończył się start naszych zawodniczek i zawodników na silnie obsadzonym Międzynarodowym Turnieju Judo w Poznaniu. W grupie juniorek młodszych świetnie walczyła nasza niezawodna Amelia Bagniewska w kategorii 63kg, która w bardzo dobrym stylu rozprawiła się ze swoimi wszystkimi rywalkami i stanęła na najwyższym stopniu podium. Również bardzo udanie walczyła w wadze do 48 kg Maja Siemieniecka, która w efektowny sposób wywalczyła brązowy medal Memoriału Jigoro Kano. W grupie młodzików świetnie spisali się Piotrek Wiwatowski kat 60 kg i Wiktor Śpiewak 73 kg. Obaj po emocjonujących walkach wywalczyli brązowe medale. Brawka dla naszej medalowej ekipy!!!

Zdjecie
Zdjecie
Zdjecie
Zdjecie

MŁODZIEŻOWCY BLISKO PODIUM PAŹDZIERNIK 2023

Niewiele zabrakło naszym młodzieżowcom do podium w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, które odbyły się w Rakoniewicach. Po zaciętych walkach Sylwia Iwaniuk w kategorii 63 kilogramy i Wiktor Wojtalewicz w kategorii plus 100 kg., uplasowali się tuż za podium przegrywając swoje walki o brązowe medale. Wielkie brawa!!!

Zdjecie

AMELIA BAGNIEWSKA PIERWSZA W OPOLU WRZESIEŃ 2023


Świetny turniej zanotowała Amelia Bagniewska, która nie dała szans swoim rywalkom w Międzynarodowym Turnieju Nadziei Olimpijskich w Opolu w kategorii wagowej 63 kg. . Amelia walczyła bardzo dobrze wygrywając wszystkie
swoje pojedynki w bardzo dobrym stylu. WIELKIE BRAWA AMELIA!!!!

Zdjecie
Zdjecie
Zdjecie

MIĘDZYNARODOWY PUCHAR POLSKI JUNIOREK I JUNIORÓW W SOCHACZEWIE
MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZICZEK I MŁODZIKÓW W KOSZALINIE
WRZESIEŃ 2023

Nasi zawodnicy walczyli wczoraj w Sochaczewie i Koszalinie. W Sochaczewie odbywał się Międzynarodowy Puchar Polski Juniorek i Juniorów, a w Koszalinie Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek i Młodzików, które były również turniejem klasyfikacyjnym do Mistrzostw Polski. Bardzo dobrze zaprezentowała się w Pucharze Polski nasza niezawodna Amelia Bagniewska, która w kategorii do 63 kg wywalczył brązowy medal. Nie zawiodły też nasze młode zawodniczki w kategorii młodziczek. Świetne, w Koszalinie, zaprezentowały się Hania Dołęgowska (44kg) i Wiktoria Ryfka (63kg) obie stanęły, po bardzo dobrych walkach, na drugim stopniu podium. Super walczyły też Julia Rumińska (kat. 44 kg) i Zosia Sadowska (kat. 70 kg) które zdobyły brązowe medale. Wszystkie nasze medalistki zapewniły sobie awans do Mistrzostw Polski , które odbędą się za miesiąc w Rybniku. Nieco gorzej poszło w Koszalinie naszym młodzikom, ale wysokie lokaty poza podium również zapewniły im awans do Mistrzostw. I tak, w kategorii młodzików w Rybniku, reprezentować nas będą, w kategorii 60 kilogramów, Piotrek Wiwatowski a, w kategorii 73 kilogramy, Wiktor Śpiewak i Julian Lubiński. Na zawodach w Koszalinie mieliśmy też wielu debiutantów, którzy w swoich pierwszych walkach na macie zdobywali doświadczenie dla nich również WIELKIE BRAWA!!!

Zdjecie
Zdjecie
Zdjecie
Zdjecie

JUDO DLA KAŻDEGO - ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH NA ZAJĘCIA JUDO

Od 4 września rozpoczynamy zajęcia judo dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy wszystkich chętnych na treningi. Prowadzimy zajęcia w sześciu grupach, począwszy od zajęć ruchowych z elementami judo i gimnastyki dla 5-7 latków, poprzez zajęcia judo dla dzieci starszych, oraz specjalistyczne treningi judo w których szkolimy zawodników biorących udział w zawodach w kraju i za granicą.
Judo to sport dla każdego nie ma znaczenia czy jesteś dziewczyną czy chłopakiem, czy jesteś wysoki czy niski, szczupły czy grubszy, liczą się chęci i zaangażowanie. Na naszych zajęcia nauczysz się bezpiecznego upadania, wzmocnisz swoją siłę, wytrzymałość, szybkość, gibkość, popracujesz nad koncentracją i oczywiście poznasz techniki judo. Jeśli będziesz chciał cześć wakacji spędzić z judo oferujemy obozy w atrakcyjnych miejscach, gdzie oprócz doskonalenia judo miło spędzisz czas zażywając wakacyjnych przyjemności. Przyjdź i przekonaj się sam pierwsze zajęcia bezpłatne !!!
Szczegółowe informacje u trenerki Ewy Wiwatowskiej pod numerem telefonu 608 459 663.

Zdjecie
Zdjecie
Zdjecie
Zdjecie

ZGRUPOWANIE KADRY WOJEWÓDZWTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO W ZAKOPANEM SIERPIEŃ 2023

Nasi zawodnicy, którzy zakwalifikowali się do kadry wojewódzkiej uczestniczyli w zgrupowaniu w Zakopanem. Oprócz szlifowania formy na macie podczas treningów technicznych i randori, brali udział w treningach w terenie tj. marszobiegach, biegach, wyjściach w góry czy treningach ogólnorozwojowych. Ważnym elementem zgrupowania były treningi w ramach campu z mistrzem świata, Gruzinem Tato Grigalashvili, który podczas treningów technicznych demonstrował swoje techniki a następne był czas na ich przećwiczenie.
Teraz wracamy do treningów w klubie, zaczynamy 4 września i czekamy na pierwsze powakacyjne starty w zawodach. Hajime!!!

Zdjecie
Zdjecie
Zdjecie
Zdjecie

OBÓZ W GRABINIE CZERWIEC/LIPIEC 2023

Zakończyliśmy nasz klubowy obóz. Podobnie jak w ubiegłym roku obóz odbył się w Grabinie koło Płocka, w bardzo urokliwym ośrodku nad samym brzegiem jeziora Górskie, nieopodal plaży. Nasza niemal 50 osobowa ekipa codziennie szlifowała swoje umiejętności techniczne judo, wielu zdało na kolejne kolory pasów, a to wszystko urozmaicały treningi biegowe wokół jeziora, treningi ogólnorozwojowe w formie Tabaty oraz treningi na kajakach. Odbyły się również turnieje w warcaby i szachy oraz konkurs na najsprawniejszego zawodnika i zawodniczkę klubu. Nie zabrakło też czasu na wycieczki. Odwiedziliśmy ZOO w Płocku, którego zwiedzanie poprzedziły ciekawe warsztaty, podczas których mogliśmy dotknąć, wziąć na ręce wiele ciekawych zwierzaków. Dużą atrakcją był również wyjazd do Parku Wodnego Suntago, największego zadaszonego Aquaparku w Europie. Był też czas na relaks na plaży I kąpiele w jeziorze. Teraz odpoczynek, a w sierpniu nasi najlepsi zawodnicy będą przygotowywać się do startów powakacyjnych na obozie Kadry Wojewódzkiej w Zakopanem. Treningi wznawiamy 4 września. Do zobaczenia!!!

Zdjecie
Zdjecie
Zdjecie
Zdjecie

NAJLEPSZY WYSTĘP W HISTORII KLUBU, NASZYCH ZAWODNIKÓW, NA OTWARTYM MIĘDZYNARODOWYM PUCHARZE POLSKI - JUDO BALTIC CUP CZERWIEC 2023


W Gdyni podczas weekendu odbywał się Otwarty Międzynarodowy Puchar Polski pod nazwą Judo Baltic Cup. W pierwszym dniu świetnie zawalczyła nasza najlepsza zawodniczka Amelia Bagniewska, która w grupie juniorek nie miała sobie równych i stanęła na najwyższym stopniu podium. Dużo niespodziankę zrobili zawodnicy z grupy młodzików którzy,w debiucie w turnieju tej rangi,wywalczyli medale. Wśród młodziczek w kategorii do 70 kilogramów brąz zawisł na szyji Zofii Sadowskiej a wśród młodzików świetne walki stoczył Piotr Wiwatowski (60 kg) co dało mu również brązowy medal. W drugim dniu walczyli nasi juniorzy, którzy również świetnie się spisali. W kategorii 66 kg Bartosz Wiwatowski po ciężkich, wyrównanych walkach wywalczył brązowy medal, także na trzecim stopniu podium zakończył turniej,w kategorii 73 kg, po bardzo dobrych walkach, Konrad Borysiak.Świetny występ zaliczył Dima Onypko, nasz były zawodnik,który obecnie reprezentuje poznański klub Akademia Judo Poznań. Dima nie dał szans swoim rywom, zwyciężając wszystkie walki przed czasem i zdobywając złoty medal. Był to najlepszy Puchar Polski w historii naszego klubu.W klasyfikacji medalowej klubów zajęliśmy wysokie 15 miejsce, na 108 sklasyfikowanych klubów, łącznie na turnieju wystąpiło 840 zawodników z 127 klubów.

Zdjecie
Zdjecie
Zdjecie
Zdjecie

Kacper Paszko pierwszy na Turnieju Dzieci w Pruszczu maj 2023

Nasz młody zawodnik bardzo dobrze zaprezentował się na turnieju w Pruszczu. wygrywając swoją kategorię wagową wśród dzieci z rocznika 2011-2012.
Kacper w drodze do złotego medalu zwyciężył w bardzo dobrym stylu trzy walki. Brawo Kacperek!!!

Zdjecie
Zdjecie

Puchar Europy Kadetek w Bielsku Białej maj 2023


Nasza zawodniczka Amelia Bagniewska wystąpiła w Pucharze Europy w Bielsku, start zakończył się w pierwszej rundzie turnieju. Amelii nie udało się pokonać zawodniczki z Rumunii, jednak zdobyte doświadczenie napewno zaprocentuje w przyszłości. Po turnieju odbył się trzydniowy Camp, na którym Amelia szlifowała formę w walkach treningowych. Brawo dla Amelki za wytrwałość i ambitne dążenie do celu.

Zdjecie

Przejdź do strony - 123456789101112131415161718192021222324