Aktualności

Przejdź do strony - 123456789101112131415161718192021222324


NASI JUNIORZY W SPALE LUTY 2024

Amelia Bagniewska i Bartek Wiwatowski mocno trenowali na campie w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale, gdzie odbyło się trzydniowe randori międzynarodowe. Mamy nadzieję, że mocne walki sparingowych zaprocentują podczas nadchodzących Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów. Trzymamy kciuki!

Zdjecie
Zdjecie

BRĄZ NA PUCHARZE POLSKI W RYBNIKU 2024

Amelia Bagniewska ponownie stanęła na podium Pucharu Polski Juniorek. Nasza zawodniczka zaczęła turniej dość pechowo od przegranej walki w dogrywce na kary. Jednak jej rywalka "wciągnęła" ją do walk repasarzowych i tam Amelia nie dała już szans kolejnym swoim przeciwniczkom. Najbardziej emocjonująca okazała się walka o brązowy medal, gdzie doszło do dogrywki, w której Amelia wykonała skuteczny rzut, który dał jej zwycięstwo. Brawo Amelia tak trzymaj !!!

Zdjecie
Zdjecie

ŚWIETO JUDO W SZÓSTCE STYCZEŃ 2024

W siedzibie naszego klubu czyli w Szkole Podstawowej nr 6, do którego uczęszcza sporo naszych zawodników odbyła się uroczystość pn. "Lekcja z Mistrzem". W zajęciach wzięło udział prawie 80 zawodników naszego klubu. Naszym gościem była Wicemistrzyni Olimpijska w Judo, z 1996 roku z Atlanty, Pani Aneta Szczepańska. Jedyna jak do tej pory kobieta, która wywalczyła dla Polski medal w judo, na Igrzyskach Olimpijskich. Uroczystości rozpoczęła się od powitania naszej Mistrzyni przez Panią Pedagog Małgosię Kusińską w imieniu Pani Dyrektor. Potem odczytana została krótka biografia Trenerki Anety, przygotowana przez uczniów 7a, klasy sportowej o profilu judo. Kolejnym punktem programu było obejrzenie przez zgromadzonych skrótu walk z Igrzysk Olimpijskich naszego Gościa, oraz obejrzenie prezentacji multimedialnej ze zdjęciami Mistrzyni. Następnie był czas na zadawanie pytań. Dowiedzieliśmy się między innymi jak trenerka radziła sobie ze stresem przed walkami, jakie były jej ulubione techniki judo, ile ma medali i pucharów, jakie jest jej ulubione zwierzątko i ulubiony kolor. Po pytaniach nadszedł czas na trening judo, który poprowadził dla judoków z Szóstki nasz Gość. Na koniec był czas na autografy oraz zdjęcia, każdy mógł obejrzeć medal olimpijski, zawiesić go sobie na szyję i zrobić zdjęcie. Bardzo dziękujemy Trenerce Anecie Szczepańskiej za zaszczycenie nas swoją obecność. Trzymamy kciuki za sukcesy trenerskie , a w tej najbliższej przyszłości za medal na Igrzyskach w Paryżu, zawodniczki Trenerki Anety, Angeliki Szymańskiej.

Zdjecie
Zdjecie
Zdjecie
Zdjecie

JUDO CAMP W ELBLĄGU STYCZEŃ 2024

Jak co roku uczestniczyliśmy w Campie w Elblągu, na którym treningi prowadził nasz dwukrotny Mistrz Olimpijski Waldemar Legień. Mistrz pokazał wiele ciekawych elementów technicznych. Po treningu technicznym zawodnicy mogli sprawdzić się w randori. Oprócz treningów dla zawodników odbyły się zajęcia dla trenerów. "Nie ma końca w uczeniu się JUDO"....

Zdjecie
Zdjecie
Zdjecie

TRENUJEMY Z MISTRZAMI NA CAMPIE W PIASECZNIE GRUDZIEŃ 2023

W Piasecznie odbył się Camp z mistrzami Hiroshi Katanishi oraz Darcel Yandzi, nasi trenerzy uczestniczyli w tym szkoleniu wzbogacając swój warsztat trenerski.

Zdjecie

19 MEDALI MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA GRUDZIEŃ 2023

W Szubinie odbyły się Mistrzostwa Województwa Młodziczek, Młodzików i Dzieci. Nasi zawodnicy świetnie spisali się w tym turnieju. Tytuły Mistrzów Województwa,w swoich kategoriach wagowych, wywalczyli wśród młodziczek i młodzików Hanna Dołęgowska, Zofia Sadowska, Maja Wiśniewska tytuły Wicemistrzyń Samanta Szyller, Liza Jaworska, Julia Rumińska, Wisemistrzami zostali Damian Żak i Jakub Ostrowski i Antoni Kunicki, a brązowe medale zdobyli Agata Huczuk, Leon Pijewski, Szymon Jasonek, Filip Brzeziński, Filip Górski i Aleksandra Chojnacka. Również udanie walczyły nasze dzieci.Złoty medal i tytuł Mistrza Województwa zdobył Szymon Wojcieszyński, srebrny medal i tytuł Wicemistrzyni wywalczyła Julia Ryfka a brązy zawisły na szyjach Aleksandry Wełniak i Katarzyny Iżyckiej.

Zdjecie
Zdjecie
Zdjecie
Zdjecie

DEBIUT W MISTRZOSTWACH POLSKICH SENIOREK I SENIORÓW 2023


Nasza trzyosobowa ekipa wystartowała w Mistrzostwach Polski Seniorek i Seniorów. Był to debiut dla Amelii Bagniewskiej, Bartka Wiwatowskiego i Konrada Borysiaka, w zawodach tej rangi. Nasi juniorzy dzielnie walczyli w starszej grupie wiekowej na katowickich matach jednak nie udało się dojść do miejsc punktowanych tj. w pierwszej siódemce. Jednak start, zdobyte doświadczenie i zobaczenie zawodów najwyższej krajowej rangi z pewnością przynienie efekty w przyszłości.

Zdjecie
Zdjecie

ANGELIKA SZYMAŃSKA NA LEKCJACH W NASZYCH KLASACH SPORTOWYCH LISTOPAD 2023

Na lekcjach judo w klasach sportowych 7a i 4a gościliśmy Angelikę Szymańską, zawodniczkę z zaprzyjaźnionego klubu "Judo Szczepańska Team" z Włocławka, aktualną brązową medalistkę Mistrzost Europy w Judo, która ten medal wywalczyła tydzień temu w Paryżu. Poza tym Pani Angelika jest czołową zawodniczką światowego rankingu judo i za rok będzie reprezentować nasz kraj w Igrzyskach Olimpijskich. Nasza Mistrzyni poprowadziła trening judo na którym zaprezentowała swoje najskuteczniejsze techniki, które często przynoszą jej zwycięstwa w zawodach. Młodzi zawodnicy otrzymali również autografy i mogli obejrzeć medale zdobyte przez judoczkę z Włocławka, w tym ten najważniejszy z Mistrzostw Europy. Bardzo dziękujemy Pani Angelice i życzymy dalszych sukcesów w tym tego najważniejszego MEDALU NA IGRZYSKACH OLIMIJSKICH !!!

Zdjecie
Zdjecie
Zdjecie
Zdjecie

PUCHAR POLSKI W BYTOMIU LISTOPAD 2023


Na bytomskich matach rozgrywał się przez dwa dni Puchar Polski. Pierwszego dnia walczyły juniorki młodsze i juniorzy młodsi a drugiego juniorki i juniorzy. Wśród juniorek młodszych kolejny raz świetnie spisała się Amelia Bagniewska w kategorii do 63 kg. , która po bardzo dobrych walkach stanęła na trzecim stopniu podium. Amelia wystąpiła również drugiego dnia w starszej grupie wiekowej i wiele nie zabrakło a powtórzyła by sukces z poprzedniego dnia. Jednak po kontrowersyjnej decyzji sędziów, w walce o brązowy medal,zakończyła turniej na piątym miejscu. Nieźle walczyli również nasi juniorzy i chociaż nie udało się dotrzeć do strefy medalowej z bilansem dwóch zwycięstw i dwóch porażek na 9 miejscach zakończyli turniej Konrad Borysiak i Bartek Wiwatowski w kategorii do 73 kilogramów. Teraz cała trójka przygotowywać się będzie do Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów, które odbędą się za trzy tygodnie w Katowicach. Jedziemy po doświadczenie i dobre walki. Trzymajmy kciuki !!!

Zdjecie

TURNIEJ DZIECI I MŁODZIKÓW WE WŁOCŁAWKU PAŹDZIERNIK 2023

Nasi młodzi zawodnicy stanęli do boju we Włocławku na Turnieju o Puchar Prezydenta Włocławka. Były to zawody dla dzieci oraz młodziczek i młodzików. Bezkonkurencyjni okazały się w grupie młodziczek Zosia Sadowska w kategorii 70 kg., Hania Dołęgowska w 44 kg. oraz Szymon Wojcieszyński w wadze do 33kg w grupie dzieci starszych. Bardzo dobrze walczyli również inni zawodnicy z tej grupy wiekowej Kaceper Paszko ( 36 kg), Antoni Kunicki (46 kg.) oraz wśród młodzików Damian Żak (73 kg), wszyscy chłopcy wrócili z Włocławka z brązowymi medalami. Świetnie walczył również David Latarski (66kg), który ostatecznie uplasował się na drugim miejscu. Dawida z walki o złoto wyeliminowała kontuzja. Życzymy Davidowi szybkiego powrotu do zdrowia i treningów. Brawka dla wszystkich młodych zawodników !!!

Zdjecie
Zdjecie
Zdjecie

Przejdź do strony - 123456789101112131415161718192021222324