Aktualności

Przejdź do strony - 1234567891011121314151617181920212223


COPERNICUS JUDO CUP TORUŃ KWIECIEŃ 2018

W Toruniu odbył się ogólnopolski turniej, w którym nasi zawodnicy z dużym powodzeniem zaprezentowali się w różnych grupach wiekowych. W grupie najmłodszych dzieci złoty medal wywalczył Piotr Wiwatowski, który w swej drodze do złota zwyciężył cztery pojedynki. W grupie dzieci najstarszych rocznik 2005-2006 bardzo dobrze spisał się Konrad Borysiak, który nie dał szans swoim rywalom w wadze do 50 kilogramów i zdobył złoty medal. Świetnie spisali się również zawodnicy w kategorii wagowej do 42 kilogramów, gdzie na drugim stopniu podium stanął Antoni Jędrzejewski, a na trzecim Miłosz Zieliński. W grupie dziewcząt rocznik 2005-2006, bardzo dobrze walczyła Natalia Wawrzyniak, której przypadł brązowy medal. Swoim debiutem na zawodach mogą też pochwalić się Mikołaj Gzubicki, Krzysztof Baudzis oraz Nikola Iwicka. Naszym debiutantom nie udało się wywalczyć medalu, ale walczyli bardzo dzielnie i powygrywali swoje pierwsze pojedynki. Do udanych startów należy także zaliczyć występ Mikołaja Krawczuka w grupie wiekowej dzieci rocznik 2007-2008, który w bardzo licznej kategorii wagowej, po zwycięstwie w czterech walkach i dwóch przegranych pojedynkach uplasował się na siódmym miejscu. Siódme miejsce przypadło też Konstantemu Żakowieckiemu, który stoczył cztery pojedynki z czego dwa wygrał. W grupie wiekowej młodzików nasi zawodnicy spisywali się równie wyśmienicie. Złoty medal wywalczył Jakub Nowakowski, brązowy Sergiusz Stańczewski i Miłosz Baca, a nasza młodziczka Michalina Załucka najpierw stoczyła pojedynki w swojej kategorii wagowej do 44 kilogramów i wywalczyła srebrny medal, ale nie przestraszyła się też rywalek wyższej kategorii do 48 kilogramów i tam udało jej się stanąć na trzecim stopniu podium. W najstarszej grupie wiekowej tego turnieju tj. juniorach młodszych, zawodnicy Kodokanu także pokazali bardzo dobrą formę. W kategorii 66 kilogramów złoty medal po świetnych walkach wywalczył Jakub Borysiak, a tuż za podium uplasował się Kajetan Kasprzyk. W kategorii 60 kilogramów w finale znalazł się Michał Grubba, który po dobrych walkach ostatecznie zdobył srebrny medal. Nasi dwaj najlepsi młodzicy, medaliści Mistrzostw Polski, Miłosz Baca i Jakub Nowakowski, wystartowali również w grupie juniorów młodszych i w tej starszej grupie spisali się bardzo dobrze. Miłosz wygrał kategorię do 73 kilogramów, a Jakub był trzeci w wadze do 81 kilogramów. Medale naszych wszystkich zawodników pozwoliły stanąć na drugim stopniu podium w klasyfikacji drużynowej turnieju, co nagrodzone zostało pięknym pucharem. Brawa dla wszystkich !!!

Zdjecie
Zdjecie
Zdjecie
Zdjecie

NAGRODY OD PREZYDENTA TORUNIA DLA NASZYCH ZAWODNIKÓW MARZEC 2018

Prezydent Torunia jak co roku wyróżnił nagrodami pieniężnymi najlepszych sportowców naszego miasta za wyniki osiągnięte w minionym sezonie. W tym roku wśród najlepszych znaleźli się nasi medaliści Mistrzostw Polski Młodzików, Miłosz Baca i Jakub Nowakowski. Przypomnijmy, że Miłosz w ubiegłym roku wywalczył tytuł Mistrza Polski, a Jakub zdobył na tych samych mistrzostwach brązowy medal. Brawo chłopcy, w tym roku też czekamy na medale z imprezy mistrzowskiej i nie tylko!!!

Zdjecie

WIELKOPOLSKI MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ DZIECI I MŁODZIKÓW SUCHY LAS MARZEC 2018

W Suchym Lesie koło Poznania odbył się bardzo silnie i licznie obsadzony międzynarodowy turniej dzieci i młodzików. Bardzo dobrze na matach Suchego Lasu zaprezentowali się Jakub Nowakowski, który w kategorii do 81 kilogramów wywalczył złoty medal, oraz Konrad Borysiak, który po bardzo dobrych walkach stanął na trzecim stopniu podium. Brawo!!!

Zdjecie

TURNIEJ DZIECI W BYDGOSZCZY MARZEC 2017

W Bydgoszczy odbył się turniej dzieci. Nasi zawodnicy zaprezentowali się w nim bardzo dobrze kilkakrotnie stając na podium. Srebrne medale wywalczyli: bracia Piotr i Bartosz Wiwatowscy oraz Konrad Borysiak. Brązowe krążki zawisły na szyjach sióstr Michaliny i Martyny Parchimowicz, Mai Siemienieckiej, Olafa Dobrzyńskiego i Mikołaja Krawczuka. Gratulujemy naszym zawodnikom!!!

Zdjecie
Zdjecie
Zdjecie
Zdjecie

LINK DO ZDJĘĆ Z OBOZU NARCIARSKIEGO W SZCZYRKU 2018

https://drive.google.com/drive/folders/1Ta_r9DPvewYf0w-ntZlinnJYXf7F-cQm?usp=sharing

MIĘDZYNARODOWY CAMP W ELBLĄGU STYCZEŃ 2018

W Elblągu jak co roku odbyło się trzydniowe międzynarodowe zgrupowanie judoków z całej Polski oraz zawodników z zagranicy. Camp poprowadził francuski trener Serge Feist, który posiada 9 DAN. Wspomagał go Andrzej Blady, trener z wieloletnim doświadczeniem międzynarodowym. Nasi zawodnicy trenowali bardzo intensywnie 2 razy dziennie. Na każdym treningu doskonalili swój warsztat techniczny oraz próbowali swoich sił w walkach szkoleniowych w stójce i w parterze. Na macie w Elblągu odbywały się również zajęcia dla trenerów, w których trener Roman i trenerka Ewa wzbogacali swoje umiejętności trenerskie. Naszym zawodnikom należą się słowa uznania za zaangażowanie w treningi. Brawo !!!

Zdjecie

GWIAZDKOWY TURNIEJ DZIECI I MŁODZIKÓW W SZUBINIE GRUDZIEŃ 2017

W Szubinie jak co roku tuż przed świętami odbył się turniej dla dzieci i młodzików. Nasze zawodniczki i zawodnicy nie zawiedli i wrócili z medalami z tej imprezy. Złoty medal w grupie dzieci wywalczył Bartosz Wiwatowski, srebrne krążki zawisły na szyjach Miłosza Zielińskiego, Piotra Wiwatowskiego i Nataszy Kasprzyk, brązowy medal przypadł Mai Siemienieckiej. W grupie młodzików na najwyższym podium stawali Bartosz Wiwatowski i Jakub Nowakowski, na drugim stopniu Sergiusz Stańczewski i Tymoteusz Stańczewski.
Podczas otwarcia turnieju Zarząd Kujawsko - Pomorskiego Związku Judo uhonorował najlepszych zawodników i trenerów z naszego województwa pucharami za wyniki sportowe osiągnięte w bieżącym roku. Wśród nagrodzonych znaleźli się również zawodnicy z naszego klubu. Byli to: Daniel Moskal, który został w bieżącym roku Akademickim Mistrzem Polski Seniorów oraz Wicemistrzem Polski Młodzieży, Natalia Pilarczyk zdobywczyni brązowego medalu Młodzieżowych Mistrzostw Polski, Miłosz Baca, który wywalczył w tym roku tytuł Mistrza Polski Młodzików oraz Jakub Nowakowski, brązowy medalista Mistrzostw Polski Młodzików. Nasi trenerzy również odebrali puchary za wybitne osiągnięcia trenerskie w roku 2017. Dodatkowo trener Roman otrzymał medal 60 lecia Polskiego Związku Judo, a trenerka Ewa otrzymała Złoty Medal Polskiego Związku Judo. Gratulujemy!!!

Zdjecie
Zdjecie
Zdjecie
Zdjecie

MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ BALTIC CUP W GDYNI LISTOPAD 2017

Nasi zawodnicy wystartowali na prestiżowym turnieju w Gdyni. Na podium po bardzo dobrych walkach stanęli Natalia Wawrzyniak, która zdobyła srebrny medal, Konrad Borysiak, również srebrny medal i Bartosz Wiwatowski medal brązowy. Natalia stoczyła trzy walki z których dwie wygrała w imponującym stylu co zapewniło jej srebrny medal. Konrad w swoim pierwszym boju nie dał szans zawodnikowi rosyjskiemu. Kolejną walką był półfinał, w którym nasz zawodnik zwyciężył zdecydowanie. W finale trafił na trudnego rywala, z którym nie udało się wygrać. Bartek stoczył w drodze do medalu cztery walki. Dwie pierwsze walki zwyciężył zdecydowanie. W walce półfinałowej uległ zawodnikowi z Rosji, a o brązowy medal spotkał się z innym zawodnikiem naszych wschodnich sąsiadów, którą po ciężkim boju rozstrzygnął na swoją korzyść. Gratulacje!!!

Zdjecie
Zdjecie
Zdjecie

MEMORIAŁ JIGORO KANO W POZNANIU PAŹDZIERNIK 2017

W Poznaniu rozegrany został bardzo silnie obsadzony międzynarodowy turniej judo młodzików tj. Memoriał Jigoro Kano. Świetnie w tym turnieju zaprezentował się Bartosz Wiwatowski, który po trzech emocjonujących pojedynkach wywalczył złoty medal. Walka finałowa dostarczyła wiele emocji, ponieważ Bartek spotkał się z rywalem z Gdańska, z którym wcześniej zdarzało mu się przegrywać. Po długiej walce rozstrzygnął ją jednak na swoją korzyść. Bardzo dobrze zawalczył w tym turnieju również Sergiusz Stańczewski, który po trzech wygranych walkach dotarł do finału. Niestety w ostatniej walce uległ swojemu rywalowi i wywalczył srebrny medal. Gratulujemy!

Zdjecie
Zdjecie
Zdjecie

MISTRZOSTWA GMINY BIAŁE BŁOTA PAŹDZIERNIK 2017

W Białych Błotach koło Bydgoszczy odbył się Turniej Dzieci. Nasi zawodnicy i zawodniczki wielokrotnie stawali na podium tego turnieju. A oto nasi złoci medaliści: Bartosz Wiwatowski, Oskar Domachowski, Artur Łubkowski, Miłosz Zieliński, Igor Zajączkowski i Piotr Wiwatowski. Srebrne medale zawisły na szyjach Oliwiera Karpowa i Franka Mazurowskiego, a brązowe krążki wywalczyli: Martyna Parchimowicz, Maja Siemieniecka, Julian Lubiński, Antoni Lubiński i Kacper Pieczyński. Wyniki tym bardziej cieszą, że dla niektórych młodych adeptów judo były to pierwsze sukcesy medalowe.

Zdjecie

Przejdź do strony - 1234567891011121314151617181920212223