Aktualności

Przejdź do strony - 1234567891011121314151617181920212223


MIKOŁAJKOWY TURNIEJ DZIECI WŁOCŁAWEK GRUDZIEN 2018

We Włocławku odbył się turniej organizowany przez Wicemistrzynię Olimpijską Anetę Szczepańską. W turnieju wystartowało około 150 zawodników z 10 klubów. Nasza siedmioosobowa ekipa spisała się bardzo dobrze na tych zawodach, ponieważ wszyscy stanęli na podium. złote medale wywalczyli Ernest Jankowiak, Piotr Wiwatowski, Michalina Parchimowicz, srebrne krążki zawisły na szyjach Martyny Parchimowicz, Igora Zajączkowskiego i Olimpii Lipińskiej, trzeci stopień podium przypadł Wiktorii Ryfka. Ernest Jankowiak został również uznany za najlepszego zawodnika z naszego klubu i otrzymał piękny puchar z rąk Pani Anety Szczepańskiej. Gratulacje dla naszych młodych zawodników!!!

Zdjecie
Zdjecie

GWIAZDKOWY TURNIEJ DZIECI I MŁODZIKÓW GRUDZIEŃ SZUBIN 2018

W Szubinie jak co roku w grudniu odbył się turniej dzieci i młodzików. W tym roku wystartowało w nim ponad 300 zawodników i zawodniczek z naszego województwa i nie tylko. Turniej był też jedną z kwalifikacji do Kadry Wojewódzkiej Młodzików i Młodziczek. Nasi zawodnicy wypadli w tym turnieju bardzo udanie przywożąc do Torunia medale. W grupie dzieci na podium turnieju stanęli: Klaudia Wierzchowska II miejsce. Jej wynik tym bardziej cieszy, gdyż był to debiut tej zawodniczki. Ponadto Aleksander Sipół III miejsce, Antoni Jędrzejewski II miejsce i Milosz Zieliński I miejsce. Miłosz i Antek wystartowali również w grupie wiekowej starszej, tj. młodzików, gdzie zaprezentowali się bardzo dobrze. Miłosz Zieliński po raz drugi stanął na najwyższym stopniu podium, a Antek Jędrzejewski wywalczył brązowy medal. Poza tym w grupie młodzików reprezentowali nas Bartosz Wiwatowski, który wywalczył złoty medal, a w kategorii 60 kg Sergiusz Stańczewski i Konrad Borysiak, którzy zdobyli kolejno srebrny i brązowy medal. Dzięki tak dobrej postawie reprezentantów naszego klubu w grupie młodzików Kodokan stanął w klasyfikacji drużynowej na trzecim stopniu podium. Brawo nasi !!!

Zdjecie
Zdjecie
Zdjecie

TURNIEJ NADZIEI OLIMPIJSKICH MIĘDZYNARODOWY PUCHAR POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH OLEŚNICA LISTOPAD 2018

W prestiżowym, bardzo silnie obsadzonym międzynarodowym turnieju w Oleśnicy Miłosz Baca w kategorii 73 kg wywalczył brązowy medal. Turniej dla Miłosza nie zaczął się zbyt udanie, ponieważ w pierwszej walce uległ zawodnikowi z Azerbejdżanu. Jednak kolejne cztery walki w repasażu Miłosz rozstrzygnął na swoją korzyść. Walka o trzecie miejsce z zawodnikiem z Niemiec przyniosła dużo emocji, ponieważ w pierwszej części pojedynku nasz zawodnik przegrywał na wazari, jednak po skutecznym ataku w drugiej części walki rozstrzygnął ją przed czasem na swoją korzyść. O dobrym starcie po przerwie spowodowanej kontuzją może mówić Wiktor Wojtalewicz, który uplasował się tuż za podium na piątym miejscu w kategorii 90 kg. W swoich walkach eliminacyjnych pokonał między innymi Mistrza Polski Młodzików. Brawo !!!

Zdjecie

MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ WE FRANCUSKIM HARNES LISTOPAD 2018

Trzech naszych młodych zawodników wystąpiło w bardzo mocnym, międzynarodowym turnieju we Francji, w którym na starcie stawiło się ponad 1200 adeptów judo z 21 państw. O jego randze i popularności może świadczyć fakt, że pojawili się na nim również zawodnicy z kolebki judo - Japonii. Niestety nie udało się przywieźć z Harnes medalu, choć nasi zawodnicy walczyli bardzo dzielnie. Bartek Wiwatowski (kat. 42 kg.) wygrał dwa pojedynki z Węgrem i Belgiem, uległ na wskazanie sędziowskie Grekowi i zakończył turniej na 9 pozycji. Miłosz Zieliński (również kat. 42 kg.) zwyciężył trzy walki z Francuzem, Włochem i Norwegiem. Uległ Francuzowi i Grekowi, plasując się na siódmej lokacie. Tuż poza podium, na piątym miejscu, uplasował się Konrad Borysiak (kat. 60 kg.), który w pierwszej walce pokonał Francuza, następnie uległ Norwegowi, potem w kolejnych pojedynkach pokonał zawodników z Francji i Holandii. W walce o brązowy medal spotkał się z zawodnikiem gospodarzy. Niestety tendencyjne sędziowanie sprawiło, że po kontrowersyjnej decyzji przegrał na wskazanie. Mimo to turniej należy zaliczyć do udanych, ponieważ cała trójka swoje decydujące walki przegrała jedynie decyzją sędziów (nie było zasady "Golden Score"). Gratulacje!!!

Zdjecie
Zdjecie
Zdjecie
Zdjecie

MIĘDZYNARODOWY MEMORIAŁ JIGORO KANO W POZNANIU LISTOPAD 2018

W Poznaniu jak co roku odbył się Memoriał Jigoro Kano. Był to turniej dla młodzików i juniorów młodszych. Nasz klub reprezentowało trzech zawodników i wszyscy wywalczyli miejsca na podium. Srebrny medal w świetnym stylu wywalczył Tymoteusz Stańczewski, a brązowe medale przywieźli do Torunia Jakub Borysiak i Bartosz Wiwatowski. Gratulacje !!!Zdjecie
Zdjecie
Zdjecie

MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ MŁODZIKÓW W PŁOCKU PAŹDZIERNIK 2018

W Płocku odbył się Międzynarodowy Turniej Młodzików, w którym wystąpili Bartosz Wiwatowski i Konrad Borysiak. Obaj nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze w tych zawodach stając na podium. Bartek zwyciężając wszystkie swoje walki przed czasem wywalczył złoty medal, a Konrad po trzech zwycięskich pojedynkach i jednej porażce uplasował się na trzecim miejscu. Brawo !!!

Zdjecie
Zdjecie

TRENERKA EWA CZTERY KADENCJE W RADZIE SPORTU PREZYDENTA MIASTA TORUNIA

Prezydent miasta Torunia wręczył podziękowania członkom Rady Sportu, w której od czterech kadencji zasiada nasza trenerka Ewa Iwańska-Wiwatowska.

Zdjecie

TURNIEJ DZIECI W BIAŁYCH BŁOTACH PAŹDZIERNIK 2018

Nasi najmłodsi zawodnicy wystąpili na turnieju dzieci w Białych Błotach koło Bydgoszczy. Występ należy zaliczyć jako bardzo udany, ponieważ wszyscy startujący zawodnicy wrócili do Torunia z medalami. Na najwyższym stopniu podium w poszczególnych kategoriach wagowych stanęli: Antoni Jędrzejewski, Miłosz Zieliński, Krzysztof Baudzis i nasz debiutant Aleksander Sipół. Srebrne medale zdobyli: Piotr Wiwatowski i Maja Siemieniecka, a brązowe medale zawisły na szyjach Macieja Osińskiego, Igora Zajączkowskiego i Mikołaja Kawczuka. Gratulacje dla naszej młodej reprezentacji!!!!

Zdjecie
Zdjecie
Zdjecie
Zdjecie

MIŁOSZ BACA TRZECI NA MISTRZOSTWACH POLSKI MŁODZIKÓW W RYBNIKU PAŹDZIERNIK 2018

W Rybniku odbyły się Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w Judo. Bardzo dobrze zaprezentował się w tych mistrzostwach Miłosz Baca, który w kategorii do 73 kilogramów wywalczył brązowy medal. Miłosz w tym roku bronił tytułu Mistrza Polski, który zdobył przed rokiem. Niestety po bardzo kontrowersyjnej decyzji sędziów przegrał swoją walkę ćwierćfinałową i pozostała już wtedy tylko możliwość wywalczenia trzeciego stopnia podium. Dokonał tego w świetnym stylu wygrywając wszystkie walki do brązowego medalu przed czasem. Na pochwałę zasługuje też nasza zawodniczka Michalina Załucka, która znalazła się o krok od medalu zdobywając w kategorii 44 kilogramy piąte miejsce. Dobry wynik uzyskał również Sergiusz Stańczewski, który po po dwóch zwycięskich pojedynkach i dwóch porażkach uplasował się na 7 miejscu. Gratulacje!!!

Zdjecie
Zdjecie
Zdjecie

WARSAW JUDO OPEN WRZESIEŃ 2018 ROK

Bartek Wiwatowski bardzo dobrze zaprezentował się w uznawanym za najmocniejszy w Europie turnieju dla młodzików, juniorów młodszych i juniorów - Warsaw Judo Open. Przez dwa dni na matach w Warszawie rywalizowało ponad 1800 zawodników. Nasz zawodnik wystąpił w grupie wiekowej młodzików w wadze do 38 kg. Bartek stoczył sześć emocjonujących walk, z których cztery wygrał. Pierwszą walkę z Rosjaninem rozstrzygnął na swoją korzyść w dogrywce, drugi bardzo trudny pojedynek z Węgrem zwyciężył również w dogrywce, następnie w walce ćwierćfinałowej przegrał ze Słowakiem. W dwóch kolejnych walkach repasażowych zaprezentował efektowne rzuty. Niestety w boju o brązowy medal uległ Węgrowi. Mimo braku medalu i tak wielkie gratulacje!!!

Zdjecie
Zdjecie

Przejdź do strony - 1234567891011121314151617181920212223