Aktualności

Przejdź do strony - 123456789101112131415161718192021222324


ZOSIA SADOWSKA PIERWSZA W PUCHARZE POLSKI MŁODZICZEK W GDYNI czerwiec 2024

Zosia Sadowska w poprzednim tygodniu wywalczyła srebro na Pucharze Europy w Bielsku a wczoraj dołożyła do tego sukcesu złoty medal Pucharu Polski w Gdyni. Nasza zawodniczka walczyła bardzo dobrze wygrywając zdecydowanie wszystkie swoje walki przed czasem. Zosia startowała w kategorii +70 kg. Blisko podium był Damian Żak (81 kg) , który zakończył turniej na piątym miejscu. Brawo!!!

Zdjecie
Zdjecie
Zdjecie
Zdjecie

PUCHAROWY WEEKEND. ZOSIA SADOWSKA W FINALE PUCHARU EUROPY maj 2024

W miniony weekend odbył się dwa Puchary Europy, jeden w grupie juniorek i juniorów na Litwie w Kownie, a drugi w grupie młodziczek i młodzików w Bielsko Białej. Nasz klub w tych zawodach reprezentowali, w Kownie, Amelia Bagniewska, która po dwóch zwycięstwa i dwóch porażkach uplasowały się na 7 miejscu oraz Bartek Wiwatowski, któremu nie udało się przejść zwycięsko przez eliminacje. W Bielsko-Białej w grupie młodziczek walczyły, debiutując w turnieju tej rangi, Hania Dołęgowska i Zosia Sadowska. Zosia odniosła bardzo duży sukces zdobywając w tym turnieju srebrny medal. W dwóch pierwszych swoich walkach nie dała szans rywalkom z Ukrainy oraz Bośni i Hercegowiny. W finale nie udało się pokonać reprezentantki Polski. Brawo Zośka i gratulacje dla pozostałych naszych reprezentantów, starty tej rangi z pewnością zaprocentują w przyszłości.

Zdjecie
Zdjecie
Zdjecie

OTWARTE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W SZUBINIE maj 2024

W Szubinie odbyły się Mistrzostwa Województwa Młodziczek i Młodzików oraz Dzieci. Nasza 11 osobowa drużyna znakomicie spisała się w tych Mistrzostwa. 10 osób wróciło do Torunia z medalami. W grupie dzieci bezkonkurencyjny okazał się Szymon Wojcieszyński w wadze do 38 kg, srebrny medal przywiozła z Szubina Julia Ryfka w kategorii 47 kg, a brązowe medale zawisły na szyjach Aleksandry Wełniak (56 kg) i Kacpra Paszko (42kg), tuż za podium, po bardzo dobrej walce o medal, uplasował się Bartosz Maklakiewicz (38 kg). W kategorii młodzików zawodnicy Kodokanu walczyli wyśmienicie. Mistrzyniami Województwa zostali Hanna Dołęgowska (48 kg), Agata Huczuk (63kg), Zofia Sadowska (+70kg). Tytuł Mistrza Województwa wywalczyły Damina Żak (81kg), Wicemistrzem został Leon Pijewski (55kg), a brązowy medal zdobył Jakub Ostrowski (66kg). Brawo !!!

Zdjecie
Zdjecie
Zdjecie
Zdjecie

TURNIEJ DZIECI W WEJHEROWIE kwiecień 2024

W Wejherowie odbył się po raz pierwszy turniej dla dzieci Wejher Dragon Judo Cup. Nasz klub reprezentowało trzech zawodników, którzy wywalczyli dwa brązowe medale i czwarte miejsce. Z medalami wrócili Kacper Paszko i Szymon Wojcieszyński a na czwartej lokacie uplasował się Bartek Maklakiewicz..
Brawa dla naszych młodych judoków!!!

Zdjecie

TURNIEJ W TORUNIU - COPERNICUS CUP kwiecień 2024

Turniej w Toruniu- Copernicus Cup
W Toruniu odbył się turniej młodziczek i młodzików oraz juniorek i juniorów młodszych. Bardzo dobrze w tych zawodach zaprezentowały się nasze młodziczki i nasi młodzicy. Z medalami turniej zakończyły Zosia Sadowska, która wywalczyła złoto, w wadze +70 kg Liza Jaworska (70 kg.), zdobyła srebro oraz dwa brązy zawisły na szyjach Julii Rumińskiej (44 kg.)i Mai Wiśniewskiej (+70 kg.). Wśród młodzików bardzo dobrze zaprezentował się Damian Żak, który zdobył srebrny medal w wadze 73 kg. , a tuż za podium na 5 lokacie uplasował się Antek Kunicki w kategorii 46 kg. Gratki !!!!

Zdjecie
Zdjecie

AKADMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI W GDAŃSKU kwiecień 2024

AKADMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI W GDAŃSKU
Bartosz Wiwatowski został Wicemistrzem Polski Uniwersytetów w kategorii 73 kilogramy. Bartek jest studentem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i na zawodach w Gdańsku bardzo dobrze zaprezentował swoją uczelnię, zwyciężając 3 z pięciu swoich pojedynków. Brawo Bartek!!!!

Zdjecie
Zdjecie
Zdjecie

CAMP Z MISTRZYNIĄ Z KANADY marzec 2024

W Poznaniu odbył się Międzynarodowy CHAMPION JUDO CAMP- Gwiazdy Igrzysk. W tym roku Gwiazdą była kanadyjska zawodniczka Jessica Klimkait, brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Tokio, Mistrzyni Świata. Reprezentanci naszego Kodokanu, ambitnie ćwiczyli techniki pokazywane przez Mistrzynię a potem sprawdzali swoje umiejętności w walkach sparingowych.

Zdjecie
Zdjecie
Zdjecie
Zdjecie

TRZY MEDALE MISTRZOSTW POLSKI JUNIOREK W OPOLU marzec 2024

W Opolu odbyły się Mistrzostwa kraju w grupie juniorek i juniorów. Były to bardzo udane zawody w wykonaniu naszy dziewcząt. W najlżejszej kategorii do 44 kg. Paulina Jasonek została Mistrzynią Polski a Iga Lesiczka wywalczyła tytuł Wicemistrzyni. Nie zawiodła również nasza najlepsza zawodniczka , Amelia Bagniewska w kategorii 63 kg., która tym razem zakończyła zawody na trzecim stopniu podium po bardzo dobrych walkach. W klasyfikacji medalowej wśród wszystkich klubów startujących w Mistrzostwach nasz Kodokan klasyfikuje się na bardzo wysokim drugim miejscu. Brawo dziewczyny!!!!

Zdjecie
Zdjecie
Zdjecie
Zdjecie

ELIMINACJE REGIONALNE DO OGÓLNOPOLSKIEJ OLIPMPIADY MŁODZIEŻY marzec 2024

Nasze juniorki młodsze i juniorzy młodsi startowali w eliminacjach do OOM w Gdańsku. Nasi zawodnicy walczyli ambitnie lecz niestety nie udało się wywalczyć awansu. Najbliżej awansu była Wiktoria Ryfka, która w kategorii 70 kilogramów wywalczyła brązowy medal i tym samym została rezerwową na OOM, która jest Mistrzostwami Polski w grupie juniorek i juniorów młodszych. Dla niektórych naszych zawodników był to debiut w zawodach, inni dopiero wchodzą w grupę juniorów młodszych, więc wyciągamy wnioski ze startu i mocno trenujemy dalej. Hajime!!!

Zdjecie
Zdjecie

MEDALE W MISTRZOSTWACH REGIONU POMORSKIEGO W GDAŃSKU marzec 2024

Bardzo dobrze spisali się nasi młodzicy i juniorzy w Mistrzostwach Regionu Północnego. Wśród młodziczek świetnie spisała się Zosia Sadowska w kategorii +70 kg. , która nie dała szans swoim rywalkom i przywiozła z Gdańska złoto. Również bardzo udanie wystartowała Hania Dołęgowska w kategorii 48 kg. , która zdobyła srebrny medal. Wśród chłopców, wygrywając efektownie trzy walki, Damian Żak stanął na drugim stopniu podium. Juniorzy stoczyli także udane pojedynki, a medale tym bardziej cieszą , że musieli również zmagać się w jednej grupie wiekowej z młodzieżowcami. Nasza trójka startujących w tej grupie ukończyła turnieju z kompletem medali. W kategorii 63kg złoty medal wywalczyła Amelia Bagniewska, srebrny medal zawisł na szyi Bartka Wiwatowskiego w kategorii 73 kg. W tej samej kategorii wagowej trzeci stopień podium wywalczył Andrei Parfionau. BRAWKA!!!

Zdjecie
Zdjecie
Zdjecie

Przejdź do strony - 123456789101112131415161718192021222324