Aktualności

Przejdź do strony - 123456789101112131415161718


TURNIEJ im. ANTONIEGO REITERA W GDAŃSKU LISTOPAD 2019

W Gdańsku odbył się ogólnopolski turniej młodzików z cyklu International Judo League. W nowej kategorii wagowej do 46 kilogramów zadebiutował nasz Wicemistrz Polski, Bartek Wiwatowski. Bartek stoczył cztery bardzo dobre walki wygrywając wszystkie zdecydowanie zapewniając sobie złoty medal. Brawo Bartek !!!

Zdjecie

MIŁOSZ BACA DRUGI NA PUCHARZE POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH W BYTOMIU LISTOPAD 2019

W Bytomiu odbył się Otwarty Puchar Polski Juniorów Młodszych. Bardzo dobrze w tym turnieju spisał się Miłosz Baca w kategorii 73 kilogramy , który wywalczył srebrny medal Pucharu. Trzy pierwsze walki Miłosz wygrał zdecydowanie przed czasem. Bardzo emocjonujący okazał się półfinał, który nasz zawodnik zwyciężył w dogrywce z reprezentantem z Ukrainy. Niestety odniesiona w półfinale kontuzja uniemożliwiła rywalizację o złoty medal. Niezły występ zaliczył Jakub Nowakowski, który ukończył turniej na siódmym miejscu. Gratulujemy!!!

Zdjecie

FESTIWAL DZIECI W JUDO W NASZYM KLUBIE PAŹDZIERNIK 2019

Nasz klub był organizatorem Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci w Judo. Okazją do zorganizowania turnieju było 20-lecie istnienia Kodokanu. Swoją obecnością zawody uświetnili Pani Dyrektor Szóstki Anna Karaś oraz Pan Kierownik Wydziału Sportu i Rekreacji naszego miasta Sławomir Pawenta. Pan Kierownik złożył, w imieniu Prezydenta Torunia, na ręce trenera Romana Wiwatowskiego list gratulacyjny. Ponadto uhonorowani nagrodami zostali nasi medaliści Mistrzostw Polski: Miłosz Baca, Jakub Nowakowski, Sergiusz Stańczewski, Wiktor Wojtalewicz i Bartosz Wiwatowski. Na starcie turnieju stanęło ponad 100 zawodników z 12 klubów z Gdańska Gdyni, Słupska, Elbląga, Szubina, Żnina, Bydgoszczy, Kończewa i Torunia. Nasi młodzi zawodnicy wielokrotnie stawali na podium. W grupie dziewcząt w poszczególnych kategoriach wagowych, złoty medal wywalczyła Martyna Parchimowicz, srebrny Michalina Parchimowicz a na trzecim stopniu podium stawały Wiktoria Ryfka i Olimpia Lipińska. W grupie chłopców złoty medal zawisł na szyi Piotrka Wiwatowskiego, srebrne medale zdobyli Eryk Hildebrandt, Krystian Witkowski, Julian Lubiński, Leon Marcinkowski, i Kostek Żakowiecki a brązowe Igor Zajączkowski, Ernest Jankowiak i Szymon Kozieł. Gratulujemy młodym judokom.

Zdjecie
Zdjecie
Zdjecie
Zdjecie

DWA MEDALE W MISTRZOSTWACH POLSKI MŁODZIKÓW W JASTRZĘBIU ZDROJU PAŹDZIERNIK 2019

W Jastrzębiu Zdrój odbyły się najważniejsze w tym roku dla grupy młodzików zawody tj. Mistrzostwa Polski. Na starcie turnieju stanęło trzech naszych zawodników. W kategorii 60 kilogramów reprezentowali Kodokan Sergiusz Stańczewski i Konrad Borysiak, a w kategorii 42 kilogramy Bartosz Wiwatowski. Nasi młodzicy spisali się świetnie w tych Mistrzostwach. Bartosz Wiwatowski przeszedł przez eliminacje w bardzo efektownym stylu wygrywając wszystkie pojedynki przed czasem i tym samym zameldował się w finale. Niestety w walce finałowej po kontrowersyjnej ocenie sędziów przegrał z zawodnikiem z Rysia Warszawa i zakończył turniej z tytułem Wicemistrza Kraju. Kategoria do 60 kg była jedną z mocniejszych i najliczniej obsadzonych wag (startowało aż 56 zawodników). Zdobycie medalu było niesamowicie trudne. Nasi reprezentanci spisali się w niej również doskonale. Sergiusz Stańczewski stoczył w turnieju siedem pojedynków z których sześć zwyciężył przed czasem, przegrywając jeden. Tym samym zapewnił sobie brązowy medal Mistrzostw Polski. Drugi reprezentant z tej kategorii wagowej, Konrad Borysiak, po bardzo emocjonujących, zwycięskich pięciu pojedynkach eliminacyjnych i jednej porażce stanął do walki o brązowy medal. Niestety w tym pojedynku, po wyrównanej walce, uległ w dogrywce reprezentantowi Gwardii Olsztyn i zakończył Mistrzostwa na piątej lokacie. Brawo chłopaki!!!

Zdjecie
Zdjecie
Zdjecie
Zdjecie

MISTRZOSTWA GMINY BIAŁE BŁOTA PAŹDZIERNIK 2019

Nasi młodzi zawodnicy wystartowali w turnieju dzieci w Białych Błotach koło Bydgoszczy. Bardzo dobrze zaprezentowali się na tatami w Białych Błotach Piotrek Wiwatowski, Natasza Kasprzyk, Ernest Jankowiak, Antoni Lubiński i Martyna Parchimowicz, którzy w swoich kategoriach wagowych nie dali szans swoim rywalom i wywalczyli złote medale. Srebrne krążki zawisły na szyjach Michaliny Parchimowicz, Wiktorii Ryfki oraz Mai Siemienieckiej i Macieja Osińskiego. Na trzecim stopniu podium stanęli Julian Lubiński oraz debiutant Leon Marcinkowski. Brawo dla młodych!!!

Zdjecie

WARSAW JUDO OPEN WRZESIEŃ 2019

Nasi młodzicy i juniorzy młodsi wystartowali w Warsaw Judo Open, uważany za najsilniejszy w Europie turniej dla tych grup wiekowych. W kategorii wagowej do 42 kilogramów Bartkowi Wiwatowskiemu udało się przebrnąć przez eliminacje i po trzech zwycięstwach i jednej porażce stanął do walki o brązowy medal. Niestety po wyrównanej walce uległ przez wazari zawodnikowi z Ukrainy i ostatecznie zakończył zawody na piątym miejscu. Gratulacje!!!

Zdjecie

TURNIEJ O PUCHAR BURMISTRZA MOKOTOWA - INTERNATIONAL JUDO LEAGUE WARSZAWA PAŹDZIERNIK 2019

W sobotę 5 października trzech naszych zawodników z kategorii wiekowej młodzik wzięło udział w zawodach o Puchar Burmistrza Mokotowa organizowanych w ramach cyklu International Judo League, których gospodarzem był klub Judo Legia Warszawa. W całym turnieju wzięło udział 479 zawodników z 57 klubów z Polski, Słowacji i Czech. Nasi judocy godnie reprezentowali klub przywożąc dwa medale. W kategorii wagowej -60 kg, po wygraniu wszystkich walk przed czasem, na najwyższym stopniu podium stanął Konrad Borysiak. W kategorii wagowej -50 kg Miłosz Zieliński zdobył srebrny medal, a Antoni Jędrzejewski zakończył swój udział na walkach eliminacyjnych. Gratulujemy.

Zdjecie
Zdjecie
Zdjecie

MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW KOSZALIN WRZESIEŃ 2019

W Koszalinie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Młodziczek, które były zarazem eliminacjami do październikowych Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej. Nasi reprezentanci czterokrotnie stawali na podium tych zawodów. W kategorii 42 kilogramy na najwyższym stopniu podium stanął Bartosz Wiwatowski, w kategorii 60 kilogramów brązowe medale wywalczyli Konrad Borysiak i Sergiusz Stańczewski, a wśród młodziczek również na trzecim stopniu podium stanęła nasza debiutantka Liwia Ługowska w kategorii 48 kilogramów. Trzymamy kciuki za naszych młodych zawodników na Mistrzostwach Polski. Powodzenia!!!

Zdjecie

TURNIEJ DZIECI W ŻNINIE CZERWIEC 2019

W Żninie odbyły się Kujawsko-Pomorskie Otwarte Mistrzostwa Żnina Dzieci. Nasza pięcioosobowa ekipa spisała się bardzo dobrze w tym turnieju, ponieważ na szyjach wszystkich naszych reprezentantów zawisły medale. Złote medale z turnieju w Żninie przywieźli Maciej Osiński i Ernest Jankowiak, srebro wywalczył Piotr Wiwatowski i Eryk Hildebrandt a trzeci stopień podium Igor Zajączkowski. Gratulujemy!!!
Był to ostatni turniej przed wakacjami. Teraz przed naszymi zawodnikami obóz w Mikoszewie, wyruszamy już 22 czerwca, najlepsi młodzicy i młodziczki oraz juniorzy młodsi i juniorzy będą też trenować , w sierpniu na Zgrupowaniu Kadry Wojewódzkiej.
WSZYSTKIM NASZYM ZAWODNICZKOM I ZAWODNIKOM, ŻYCZYMY UDANYCH , POGODNYCH WAKACJI. Zapraszamy na treningi od 3 września. Do zobaczenia.

Zdjecie
Zdjecie

WĘGIERSKIE GYOR POZA MATĄ CZERWIEC 2019

Urokliwego miasta ciąg dalszy....

Zdjecie
Zdjecie
Zdjecie
Zdjecie

Przejdź do strony - 123456789101112131415161718